(+48) 533 318 008 biuro@ekocultiv.pl

SIEW PASOWY BURAKA

Innowacyjność proponowanej przez nas usługi w technologii uprawy Strip Till polega na tym, że podczas jednego przejazdu, urządzenie to wykonuje kompleksowo wszystkie czynności konieczne w celu uprawy gleby i siewu roślin.
Zmniejszeniu ulegają koszty związane z przygotowaniem pola do siewu, jednocześnie otrzymują Państwo usługę kompleksową siewu połączonego z nawożeniem o wydajności 6-8 ha/godzinę, tj. max ok 100-120 ha/ dobę.
W uprawie pasowej buraki mają optymalne warunki do rozwoju, przez co wykształcają korzenie o parametrach najbardziej pożądanych.

Buraki z uprawy pasowej mają korzeń palowy, wydłużony i gładki, bez zbędnych rozgałęzień, dzięki czemu nie ulegają uszkodzeniom podczas zbioru i będą czystsze. W efekcie mamy większą masę korzeni o większej wartości. 

Przy uprawie pasowej struktura gleby nie zostaje naruszona, na polu po ulewie nie tworzą się długotrwałe zastoiny wody, dzięki czemu rolnik nie problemów z wjazdem na pole i siewem w optymalnym terminie. Podczas siewu nasiona trafiają na właściwą głębokość wraz z odpowiednio dobraną dawką azotu. Mulcz tymczasem zostaje na powierzchni i szybko się rozkłada, co widać tu gołym okiem w międzyrzędziach. Rośliny mają zapewniony dużo lepszy start.